Free songs

About

Radovan Uhler
Začiatok vysielania: 1981
Astrological sign: Panna / Virgo
Uni: Technická Univerzita Zvolen / Drevárska fakulta, 2004
Work zameranie: IT
Guitars: DOWINA Chardonnay DCEs-LE – dreadnought and Maton TE soon. AMP – Schertler Jam wood. Pedals – TC Polytune 2 tuner, BOSS DD500 delay, TC Ditto X4 looper. Soon TC Bodyrez and MXR compressor.
Hobby: gitara – fingerstyle, classical, acoustic folk, rock, pop; záhrada; dizajn; cestovanie; amatérske fotenie/fototuristika; film; príroda – hlavne hmyz a záhrada; webdizajn; počítačové siete; horská cyklistika; turistika; kniha; cudzie jazyky

 

Guitar and me / Gitara a ja:
V mojej rodine sa veľmi hudba nenosila, čo viem, tak starý otec hral na harmonike. Prastarý otec bol známy umelecký sochár a maliar (Jozef Ott). Umelecké cítenie som zdedil azda len po ňom. Ku gitare som sa dostal pomerne neskoro, až keď mi bolo 17 (1998). Nemal som šťastie na kvalitné nástroje hneď spočiatku, ako to mávajú niektoré deti, no časom som pochopil, že veľkú časť úspechu a potešenia z hry robí zvuk gitary. Moja prvá gitara bola ČSSR výroba, nejaké veslo, ale vďaka nej som dostal do rúk prvé akordy a cítenie. Prešlo pár mesiacov a zlákal ma metal, takže som okúsil aj chuť elektrickej gitary a distortion. Tiež žiadny zázrak sa s nástrojom nekonal, nejaká Jolana a efekt Zoom 505. Žiaľ, keď vás k tomu niekto nevedie, všetko si prejdete sami a to trvá oveľa dlhšie. Hral som v dvoch metalových kapelách. Skúsenosť je najlepší učiteľ, no škola a vzor je pridaná hodnota na nezaplatenie.

Na konci 90.rokov bol internet ešte rarita, no postupne som sa dostal k prvým webom s gitarovou tematikou a tiež tabom a neskôr powertabom. To bol prvý úspech v rámci štúdia. PTčiek nebolo veľa, ale o to viac sa človek venoval jednej skladbe. Dnes je všetkého veľa a človek musí debordelizovať. Momentálne používam Guitar pro 6. Na weboch je množstvo gpčiek. Ako som spomenul, začínal som s metalom, kapely ako Metallica, Megadeth či Death boli snáď najväčšie vzory a ďakujem im. Thrash štýl mi dodal razantnosť a rýchlosť pravej ruky. Neskôr som presedlal späť na akustickú gitaru a dopĺňal si aj spevník, ktorý publikujem aj tu na webe. Obsahuje 250 CZ SK piesní a 50 zahraničných. Žiaľ, nie som spevák a spievam, čo som sa naučil a hlavne nižšie položené piesne, prípadne si ich prispôsobím transkripciou alebo kapodastrom. No mojím hlavným žánrom je fingerstyle, inak povedané vybrnkávačky, popričom ma motivujú mnohí youtuberi ako Shunga Jung, Igor Presnyakov, Gabriella Quevedo, Tommi Paldanius, Kelly valleau, Soy Martino a množstvo ďalších. S príchodom YouTube sa kvalita neskutočne rozšírila a konkurovať takým velikánom je výzva. Postupne sa učím, ako nahrávať, aký software použiť atď.

V rokoch 2011-2013 som navštevoval ZUŠ Sliač – štúdium pre dospelých, kde pod dohľadom Jožka Vohára prichádzali nové vnemy a skúsenosti, ktoré používam dodnes. Klasikou som si chcel prejsť aspoň trochu, veď z nej vychádza všetko a dodnes si rád nájdem peknú skladbu, študujem ju a hrám. S klasikou som mal aj klasickú gitaru ESTEVE cutaway (750 €), no už som ju nevyužíval a predal som ju. Radšej by som vlastnil flamenco gitaru, ale to je opäť žáner, ktorý vyžaduje osobitý prístup hlavne z pohľadu využívania pravej ruky a nechtov. Momentálne hrám na slovenskej gitare Dowina DCES-LE chardonnay, cena je okolo 1000 €, slušná gitara nasucho aj pri zapojení. No plánujem ju používať s alternatívnym ladením DADGAD (požíva napr. Adrian Legg) alebo dropped D (kvôli kvalitným basopm) a kúpiť gitaru s maximálnym potenciálom po zapojení do komba – Maton EBG808C Tommy Emmanuel. Používal som kombo s dobrými referenciami, ale žiadnym extra teplým zvukom, inak ho volajú aj maršal mäsiar Marshall AS50D. Jeho kvalita bola v zapojení 2 gitár a vstupu mikrofónu pre spev. Teraz používam kombo špičkovej kvality Schertler Jam Wood. Dlho som zvažoval, či ho uprednostniť pred tak ospevovaným predraženým AER III 60. Kvalita rozhodla, tak kvalitný zvuk sa len tak nepočuje. Z efektov používam len ladičku TC Polytune2, delay efekt pre hustejší pompézny zvuk a experimenty BOSS DD 500 a samozrejme looper DITTO X4 od TC, ktorý je skvelý aparát ako pre cvičenie sól, basových liniek, rytmiky a môže sa použiť pre záživnejšie stage performancy.

 

What I like / Čo môžem:

– Cestovanie, pretože rozširuje obzory a vyťahuje z každodennej rutiny.
– Gitaru, pretože je hniezdom kreativity.
– Filmovú hudbu, pretože je nekonečným vesmírom nálad a emócií.
– Bicyklovanie, pretože je najpríjemnejším udržovaním kondičky.
– Príležitostné fotenie a fotošop, pretože dopĺňa estetično života.
– Organizovanie a kreativitu, pretože sa nimi sebarealizujem.
– Zvieratá, pretože sú jednoduché, spontánne a bezbranné.
– Slovensko, pretože je to domov a pôvod.
– Slnko, pretože je zdrojom pozitívna a dobrej nálady.
– Stromy, pretože si pamätajú oveľa viacej než my.
– Hory a lesy, pretože sú krásne a cítim k nim pokoru.
– Filmy, pretože vypĺňajú holé steny života.

 

KONTAKT:

Dipl.Ing. Radovan Uhler
Address: Novomeskeho 29, Velka Luka, Slovakia – 962 31
Mobile: +421 905 334 995
Email: radovan.uhler(a)gmail.com

ICQ: 326604393
Skype: radovan.uhler
jazyky/language skills/Sprachkenntnisse: English C1, German B1, Dutch A1, Spanish A1
other skills: CISCO CCNA; Photoshop – intermmediate; HTML/CSS – advanced; MS Excel, Word, One Note – advanced; Windows admin – advanced; PRINCE2-Foundation

Použite formulár nižšie a kontaktujte ma

Díčko!

Vaša správa letí!
Please enter name
Please enter email
Prosím zadajte správný email
Prosím zadajte správu