Free songs
5 trikov ako si pospať v lietadle

5 trikov ako si pospať v lietadle

Asi každý z vás už aspoň raz letel lietadlom. Vznášali ste sa tisícky metrov vo vzduchu rýchlosťou 600 km/h a užívali ste si pocit, aký dokázal vytvoriť len človek. V tom ste zistili, že akosi je vám pridlho a radi by ste si pospali. Ale ako, keď za vami plače rozmaznané dieťa nemeckého tlstejšieho pána, v ušiach hučia motory stroja a nie a nie nájsť správnu polohu chrbta. Ono nie vždy je to tak ľahké a let si užiť. Platí to samozrejme na lety s väčšou dĺžkou, povedzme USA či India a v economy triede. V prvej triede je to o niečom inom – posteľ a šampanské. Avšak pre drvivú väčšinu z nás musí stačiť nižšia trieda. Skúsme ale pár trikov na zlepšenie oddychu a spánku v lietadle. Prečo si neužiť aj cestu lietadlom ? Veď za ňu mastne platíme. Chce to len správny prístup a malú prípravu. Poďme na to.

1. Prvoradé je pohodlné oblečenie – ideál tepláky, avšak na letisku chceme aj nejako vyzerať, je to na vás, skúste pekne, moderne, ale pohodlne. Nasleduje teplo a ticho. Pri prílišnom teple sa potíte a nezaspíte. Pri veľkom chlade a zapnutých „fukárov“ prechladnete a nebudete sa cítiť príjemne.

2. Sluch, hluk a ticho. Skúste si do uší dať štople alebo počúvajte príjemnú hudbu. Je lepšie vnímať hudbu ako trápiť oči videom na notebooku či smartphone. Zbavíte sa plaču detí, hluku motorov aj otravných hlášiek kapitána.

3. Správna poloha pri sedení / spaní. Pri sedení je ideál mať niečo pod krížami a tiež „U“ vankúšik okolo krku (sú rôzne, nájdite správny pre vás – drahý neznamené dobrý). Ak už sa nedá, tak si pri spaní ľahnite na vyklápaciu podnosku. Aj keď sa hrbíte, zaspíte lepšie ako pri sklopenej sedačke. Máte tak aj priestor na ruky.

4. Jedlo a tekutiny. Vyhnite sa dehydratácií. Nehanbite sa a kľudne si odbehnite pred letom na WC napiť sa vody. V lietadle dostanete max 2-3 dcl tekutín. Ja si dávam väčšinou pivo a nehanbím sa požiadať aj o pohár vody. Ak je na palube podávané aj jedlo, prečo si nedať ? S plnším žalúdkom sa spí lepšie ako s vyhladovaným. Ideálne je mlieko, cereálie a med.

5. Ideálne miesto na sedenie. Mne vyhovuje v uličke (isle), nefúka tam klíma, keby dačo, mám všetko blízko. Jediná nevýhoda, že keď niekto vedľa vstane, musíte ho pustiť. No na stránke www.seatguru.com si môžete prezrieť ideálne miesta rôznych aeroliniek.

Môj ideálny let organizujem nasledovne: Do odletovej haly prídem načas, ale nie príliš skoro. Ak mám väčšiu príručnú batožinu, snažím sa nastúpiť medzi prvými – nemám stres, že ju nezmestím do odkladacích priestorov nad hlavou. Po usadení si čítam, pozerám film na notebooku alebo počúvam hudbu. Po podávaní jedla si zdriemnem pri dobrej relaxačnej hudbe. Ani sa nenazdám a už pristávam.

spat_v_lietadle_1

Comments

comments

5 years, 8 months ago Komentáre vypnuté na 5 trikov ako si pospať v lietadle